Биатлонист Евгений Устюгов: биография и постижения

Съдържание:

Евгений Устюгов днес е един от най-младите и обещаващи спортисти. Той не спира нито за минута и продължава да достига нови висоти в спортната си кариера. Той е познат и обичан от милиони хора по света. Той е идолът на начинаещите биатлонисти!

Евгений Устюгов

Евгений Устюгов: биография, детство

Бъдещият биатлонист е роден през 1985 г., 4 юни, в прекрасния град Красноярск. Със сигурност може да се каже, че Женя е получил способностите си за спорт още преди раждането си. В крайна сметка родителите му бяха доста известни спортисти по това време. И следователно, когато в семейство Устюгов се родиха две момчета, родителите веднага започнаха да се занимават с физическото си развитие. От тригодишна възраст Устюгов и брат му тренираха ежедневно с тях. Пораснало, момчето започнало активно да се занимава с планинско катерене.

Учебните години на Юджийн бяха доста забавни и разнообразни. Беше много активно дете. Нито едно спортно събитие не беше пълно без негово участие. На едно от състезанията през 1997 г. той беше видян от треньор по биатлон, съпругата на Виктор Ермаков. Виждайки добри способности в момчето, тя го покани да опита ръката си в този зимен спорт.

Евгений Устюгов биатлонист

Пътят напред

Какво прави Евгений Устюгов след дипломирането си? Вече изглеждаше ясно, че ще влезе във Факултета по физическо възпитание. Но по волята на съдбата младият мъж не успява да направи това. И той, той става ученик в Дивногорското училище за олимпийски резерв. След като учи няколко години, Женя решава да продължи обучението си в Лесотехническия факултет, който успява да завърши с отличие през 2010 г.

Започнете спортна дейност

Кога биатлонът навлезе в живота на бъдещ спортист? Устюгов Евгений по време на обучението си беше участник в състезанието, което през 2005 г. се проведе във Финландия. Участвайки в индивидуални състезания, младежът успя да заеме 12-о място, в преследване - 36-о място, а по време на спринта - 42-ро място. Година по-късно, след като подобри спортните си умения, Женя отива на Световното първенство, което този път се проведе в Ню Йорк. За изненада на всички той успя да вземе призовата стъпка на подиума в преследването. Женя беше втора в щафетата и четвърта в спринта. Именно от тази година кариерата на бъдещия шампион започва да набира скорост и да се развива бързо.

биатлон устюгов евгений

Звездни етапи на спортната кариера

Евгений Устюгов - биатлонист,постигна високи резултати. Следващото важно състезание за спортиста е Европейската купа 2006-2007. По време на спринта Устюгов заема 12-то място, докато изостава само на 3 минути от победителя. В надпреварата за преследване Женя вече беше втора. Тук му липсваха 25 секунди, за да завърши, въпреки факта, че само едно пропускане на целта го раздели от победата.

Когато започнаха вторите етапи на купата, младежът трябваше да работи усилено. Усилията му бяха увенчани с 25-о място в спринтовата надпревара. Той изоставаше на минута и половина от победителя и допусна само 3 пропуска. В следващия спринт Устюгов заема 50-то място, като изостава от основния си съперник с почти 3 минути. Тези неуспехи не сломиха младата биатлонистка. Напротив, послужи като стимул за по-ползотворна работа.

Биография на Евгений Устюгов

Пътувайте по света

Участвайки в много турнири и шампионати, Евгени трябваше да прекара доста време далеч от дома. Отношенията му с близките му обаче не се влошиха. Устюгов винаги чувстваше подкрепата на родителите и приятелите си. След като посети много кътчета на Земята, Женя научи много нови неща, което му даде още повече сили да се бори.

Световното първенство, което се проведе в България през 2007 г., зарадва приятно всички фенове на Евгени. Тук той зае 20-то място и имаше само един пропуск, а разстоянието от опонента му достигна разстояние от 2 минути 40 секунди. Когато се проведе щафетата, заедно с отбора, биатлонистът успя да заеме 5-то място, което значително увеличи ентусиазма на начинаещияспортист.

През зимата на 2007 г. Устюгов пристига у дома, за да участва в състезанието, наречено "Ижевска пушка". Този път той успя да заеме победното второ място. Разликата с основния състезател беше 39 секунди.

След това Женя отива на Световната купа в Норвегия. Спортистът не успява да спечели победни титли, но въпреки това се обявява за доста силен противник, който не бива да се подценява.

Още през 2008 г. Устюгов беше реабилитиран на руското първенство, той заслужено спечели сребърен медал. След това успява да заеме първото място в Европейската купа. Тогава той спечели състезанието без нито една грешка. Победата този път беше брилянтна!

Година по-късно спортистът отива на Световната купа в Оберхоф. В надпреварата за преследване той успява да стане седми, а в спринта - да заеме 8-мо място.

Евгений Устюгов е национален фаворит

XXI Олимпийски игри станаха дебют на Евгений. Само там той успя да се заяви като силен участник. Въпреки че му се противопоставиха доста сериозни противници, по време на спринта той заема 15-то място, в преследването Женя завърши петнадесети в общия списък.

Златен олимпийски медал украси гърдите на спортист на 21 февруари по време на масовия старт. Благодарение на усилията и труда си биатлонистът заобикаля всички свои съперници и за кратък период от време стига до победния финал. В края на игрите Евгений беше награден с Орден за приятелство.

През пролетта на 2011 г. Устюгов, заедно със С. Слепцова, взеха почетнияпърво място в състезанието World Team Challenge.

Евгений продължава активно да тренира и да участва в много състезания и до днес. Съвсем наскоро той беше удостоен със званието заслужил майстор на спорта.

какво прави евгений устюгов

Личният живот на Устюгов

Въпреки натоварения работен график, Евгени успя да създаде силно семейство. Той се среща с бъдещата си съпруга на редовни състезания. Спортистката Александра Бондарева става избраницата на Устюгов. Няколко години след като се запознаха, младите играят сватба. И вече през 2010 г. се ражда дъщерята на Евгени Вероника. Съпругата на биатлониста решава да сложи край на спортната си кариера и да се посвети на семейните задължения. Когато бебето беше на 3 години, татко вече я беше пуснал на ски. През зимата на 2014 г. се роди втората дъщеря Евгения. Той се опитва да прекарва много време със семейството си и го прави много добре!