Луис Хамилтън: кариера на световен шампион

Съдържание:

Луис Хамилтън е известен британски състезател от Формула 1. Сега той играе за отбора на Мерцедес, с който пилотът подписа договор през 2013 година. Люис не е женен. Слуховете за романтичната връзка между Люис Хамилтън и Риана често се появяват в пресата, но самият състезател многократно заявява, че познава известната певица от дълго време и те са просто приятели.

Старт на кариерата

Луис е роден през 1985 г. На 11-годишна възраст започва картинг, като повечето пилоти от Формула 1. През 2001 г. участва в зимната серия на Формула Рено. Хамилтън кара четири състезания и завърши 5-и като цяло, без да спечели нито един медал.

Люис Хамилтън и Риана

Дебют и шампионат

През 2007 г., в първото си състезание, Хамилтън спечели бронз. Всички бяха шокирани от дебюта на британеца. Но това беше само началото. На Гран при на Малайзия Люис Хамилтън стана втори, след което спечели сребро в Бахрейн, Испания и Монако. Шестият и седмият етап на Формула 1 станаха "златни" за пилота. За първи път Люис стъпи на най-високото стъпало в Канада, а за втори - в САЩ. Освен това Хамилтън спечели бронза във Франция и Великобритания. След това имаше провал -9-то място на Гран при на Европа. След провала Люис Хамилтън веднага успя да спечели - Гран при в Унгария донесе на пилота третото злато в кариерата му.

След това в продължение на три етапа британецът не можа да спечели нито веднъж, само веднъж заемайки второ място. В Япония Луис Хамилтън успя да спечели отново. 16-ата Гран при за сезона, която се проведе в Китай, беше катастрофа за спортиста. Пилотът не успя да завърши състезанието и го затрудни значително в борбата за шампионската титла. В последното състезание за сезона в един от завоите колата на Хамилтън спря. В крайна сметка той завърши на седмо място, което му попречи да стане шампион във Формула 1 в дебютния си сезон.

Люис Хамилтън

Но британецът не трябваше да чака дълго за титлата. Още на следващия сезон той успя да спечели Формула 1. След победата в Австралия, Луис завърши 5-и в Малайзия, той беше 13-и в Бахрейн. След това той успя да се върне на подиума. Състезателят зае 3-то, 2-ро и 1-во място съответно в Испания, Турция и Монако. След като се оттегли по време на Гран при в Канада и 10-то място на етапите във Франция, Хамилтън успя да спечели 4 подиума, 2 от които златни, в пет следващи състезания. Люис спечели последната си победа в шампионския сезон в Китай. 98 точки позволиха на британеца да спечели общото класиране.

Втори и трети шампионати

Следващите пет сезона не се получиха за Люис Хамилтън. Той завърши сезона три пъти четвърти и два пъти пети. Само за 5 сезона състезателят успя да спечели 13 победи. През 2014 г. Хамилтън успя да си върне титлата във Формула 1.

Гран При на Австралия Люис не можа да успеедо края, но след това спечели 4 поредни победи. На шестия етап, който се проведе в Монако, Хамилтън стана втори. В Канада той не успя да завърши за втори път за сезона. След това беше Гран при на Австрия, където Люис Хамилтън спечели сребърния медал. Още една победа бе постигната в родното си Обединено кралство, последвана от 3 трети места. В Белгия британецът отново напусна пистата, но след това успя да спечели 6 етапа от 7. 384 точки направиха Хамилтън двукратен шампион във Формула 1.

Гран При на Люис Хамилтън

Година по-късно той спечели Формула 1 за втори пореден път с 10 победи. За два сезона британецът само веднъж не успя да стигне до подиума, ако не се вземат предвид състезанията, в които не финишира. През миналия сезон британецът спечели 10 етапа и стана втори в класирането. Тази година Люис Хамилтън е на 2-ро място след 4 етапа.