Коко Вандевеге - американски тенисист

Съдържание:

Коко Вандевеге е популярен американски тенисист от фламандския регион на Белгия. Въпреки сравнително младата си възраст, Коко вече се е утвърдила като професионалист, ставайки победител и лауреат на различни състезания по света.

Ранни години

Коко Вандевеге е родена през 1991 г. в Ню Йорк. От детството момичето беше запалено по спорта, тъй като семейството й имаше много спортисти, които се представиха както на олимпиадата, така и на различни състезания от световна класа. Майка й се състезава на летните олимпийски игри два пъти - през 1976 и 1984 г. Дядото и чичото на Коко играха баскетбол дълго време, а лелята играеше поло.

тенис на коко вандевеге

В семейството имаше много деца. Те слушаха разказите на свои близки за техните спортни постижения, но децата не бяха принудени да се занимават със спорт. Дълго време децата се занимаваха с други неща и дори не мечтаеха за спортна кариера. Момичето прекара много време в компанията на братята и сестра си, а след това брат й Бо и Коко бяха изпратени да играят тенис, когато момичето беше на 11 години. тенис на коко вандевегесе влюбих веднага.

От детството тя предпочиташе да действа по целия корт, а треньорите отбелязаха мощния й сервис, който по-късно прослави тенисистката. Вандевеге също се научи как да прави къси кадри. Самото обучение беше лесно за нея, тя посещаваше тренировки с голямо удоволствие, а три години по-късно започна да участва активно в различни състезания.

Старт на кариерата

Когато Коко беше на четиринадесет години, тя за първи път отиде на състезанието, проведено в град Сан Диего. В дебютния си мач Вандевеге загуби и не се утвърди като успешна амбициозна тенисистка. Само след година упорита тренировка тя отново отиде на същия турнир, където отново загуби от своя опонент. Но този път Коко Вандевеге беше забелязана и поканена на тенис турнирите от първа категория, проведени в Маями.

тенисистката Коко Вандевеге

16-годишно момиче беше трудно да играе в сериозни състезания. Много игри завършиха с поражение, но Коко не се отказа и продължи да тренира, да пътува до различни състезания и турнири. Тя успя да пробие в юношеските състезания, където късметът най-накрая се усмихна на младата тенисистка. Тя спечели мача на сингъл и успя да продължи напред, но отново загуби.

На откритото първенство, проведено в Австралия, Коко Вандевеге загуби. Мнозина вече губеха надежда за нейното спортно бъдеще, но не и самото момиче. През същата година тя отиде на турнира ITF, който се проведе в Карсън, и успешно го спечели, като получи парична награда и световенслава. Оттогава Коко обиколи целия свят като млад и успешен тенисист с голямо обещание. Квалификацията на момичето се увеличи значително, а броят на пораженията намаля. Победата в Карсън даде на спортистката увереност, която я кара и до днес.

Коко Вандевеге спорт

Pro Tennis

Тенисистката Коко Вандевеге е участвала в много турнири по света. Участва в Уимбълдън, Откритото първенство на Австралия, Френското първенство. А през 2016 г. Коко дори участва в Олимпийските игри, проведени в Рио де Жанейро.

Нейни съперници в различни години бяха такива известни тенисистки като Мария Кириленко, Анастасия Павлюченкова и Тереза Смиткова. Коко не смята да спира дотук и планира да направи известна на света повече от веднъж.