Халфът на "Рубин" Максим Лестиен: биография

Съдържание:

През 2016 г. Рубин Казан добави редица новодошли, включително Максим Лестиен. До 24-годишна възраст белгийският халф вече е успял да добави играта в първенствата на Белгия, Холандия и Италия към списъка със своите постижения, а сега халфът очаква да успее и в състава на Рубините.

Възпитанието на Мускрон

Максим Лестиен е роден на 17 юни 1992 г. в Мускрон, Белгия. От 4-годишна възраст младият халф се интересува от най-популярната игра в света, започва да ходи във футболно училище. След като премина през всички етапи на обучение в системата на клуба Muskron, Максим влезе в младежкия отбор, често тренирайки с основния отбор. Дебютът в професионалния футбол се състоя за халфа на 20 декември 2008 г. - в рамките на Лигата на Jupile белгиецът влезе като заместител за 10 минути в победен мач срещу Брюж. По-късно, като част от шампионата, играчът получи малко повече време, но все още беше далеч от редовен мач в стартовия състав.

Максим Лестиен

Следващия сезон треньорският щабзапочна по-често да се доверява на талантливия футболист, а по време на цялото първенство често можеше да се види Лестиен в приложението за мача. За Мускрон белгиецът изигра 18 мача през тази година, но въпреки успешното представяне на халфа, клубът не можа да се справи със съществуващите дългове и целият отбор беше разпуснат.

Звезден час в Брюж

Получил статут на свободен агент, Максим Лестиен, футболист, който вече се е появил в белгийския младежки отбор, може да избере новото си място на работа. Сред клубовете, които направиха предложение на играча, беше английският Евертън, но халфът реши да остане в родината си, подписвайки договор с Брюж през януари 2010 г.

Футболист Максим Лестиен

Като част от един от най-известните белгийски клубове, Maxime Lestienne показа таланта си в целия му блясък. След като дебютира в "черно-сините" в края на януари, като част от срещата за купата срещу "Гент", още на 31 март той успя да отвори сметка с голове за нов отбор - в двубой с " Cortrait" белгиецът отбеляза един от трите гола за "Брюге".

Всяка година славата на младия белгийски талант се разпространява все повече и повече в цяла Европа. През сезон 2011/2012 Лестиен става един от ключовите играчи в отбора, редовно се появява в стартовия състав, ставайки сребърен медалист от белгийското първенство след резултатите от шампионата. През лятото на 2012 г. ръководството на руския клуб предложи 12 милиона евро за трансфер на играч в ЦСКА Москва, но играчът отказа трансфера. Като резултат,след като изигра още два сезона за клуб Брюж, Максим реши да опита ръката си в новото първенство.

Арабски наем в Европа

Неочаквано за мнозина Максим Лестиен избра катарския "Ал-Араби" за нов клуб, което веднага даде играча под едногодишен наем на италианската "Дженоа". В Серия А халфът дебютира на 21 септември в мач срещу Лацио, а първият гол - само шест месеца по-късно - на 23 май, халфът удари вратите на Интер. Общо, докато играеше в Дженоа, Максим взе участие в 24 срещи, като отбеляза три точки.

Снимка на Максим Лестиен

Връщайки се след изтичането на заема в Ал-Араби, халфът беше командирован в Европа - холандският ПСВ стана новият клуб за една година. След като изигра първия си мач в Ередивизия на 11 август, три седмици по-късно, на 30-ти, Лестиен също откри резултата, като участва в победата над Фейенорд. През септември халфът се срещна с ЦСКА и два гола срещу "армейците" разстроиха московчани с отсъствието си от руския клуб. В края на сезона Лестиен спечели титлите на холандския шампион, както и собственик на Суперкупата на страната.

Преместване в Русия

През лятото на 2016 г., месец след завръщането си в катарския клуб, Рубин публикува новината, че легендарният Максим Лестиен се присъединява към Казан, чиято снимка с тениската на клуба потвърди този факт. Заради проблеми с документите обаче Рубината не можа да включи играча в заявката за сезона.незабавно.

Приятелката на Максим Лестиен

В резултат на това дебютът на халфа се състоя едва на 12 септември в мача срещу Урал - влизайки като смяна през второто полувреме, белгиецът отбеляза първия си гол, осигурявайки уверена победа на казанския клуб. До зимната пауза 24-годишният халф излезе с актив в 9 мача, като има в касичката едно попадение и трансфер за Рубин. Треньорският щаб на Dragons разчита на талантлив играч и очаква той да направи голям пробив през втората половина на сезона, за да бъде в зоната за Европейската купа.

Международни успехи

Максим участва в мачове на националния отбор от различни възрастови категории от 2007 г. Всяка година, говорейки на различни състезания, халфът потвърждаваше високото си ниво на умения и професионализъм. Последното обаче, както показа 2013 г., беше под съмнение, според Белгийската футболна федерация. През септември беше взето решение играчът да бъде отстранен от участие в мачове на националния отбор за шест месеца, поради причината, че приятелката на Максим Лестиен беше с него в стаята в навечерието на мача от квалификациите за Европейското първенство срещу Италия - в този мач Белгийците победиха с резултат 1:3. Халфът също беше включен в разширения списък на основния отбор, но досега не успя да дебютира в неговия състав.