Най-добрите спортисти на Казахстан за изминалата 2017 г

Съдържание:

В края на годината някои издания за спортна информация провеждат анкета сред своите читатели, за да определят най-добрите спортисти в Казахстан. В резултат на това всеки портал представя своя собствена версия на категории и номинации. Идентифицирането на най-доброто е процес на постоянен дебат. Затова нека направим собствено разследване, базирано на средната оценка на всички получени резултати. В тази статия сме събрали най-добрите спортисти на Казахстан, чиито имена вече са изброени в световните спортни рейтинги.

1-во място - Генадий Головкин (бокс): 75, 3% от гласовете

През 2017 г. известният спортист на Казахстан - боксьорът Генадий Головкин (известен още като Triple G) имаше само 2 битки. Първият се проведе на 18 март срещу Даниел Джейкъбс за шампионската титла в четири категории наведнъж (IBF, WBA, WBO, WBC). В същия двубой беше изиграна титлата супер шампион според списание The Ring. Това също е значимо събитие. Генадий Головкин вече е шампион във всички изброени статуси. Следователно казахстанският боксьор само защити титлата си.

Генадий Головкин

В професионалната кариера на Головкин този двубой беше първият по отношение нафактът, че боксьорът води битка от 12 рунда. Беше трудно. Генадий обаче за пореден път доказа превъзходството на световния шампион в своята тегловна категория.

Вторият двубой се проведе на 16 септември 2017 г. срещу мексиканеца Саул Алварес. В навечерието на битката всички световни медии бяха пълни със заглавия, че битката е сензационна. Всички колани на Генадий Головкин бяха поставени на линия. Съдиите решиха да обявят равенство. Това предизвика много спорове сред експерти и фенове на бокса. Казахският Triple G нямаше предишни равенства в кариерата си.

Генади Головкин имаше невероятно успешна година и заслужава да бъде номер едно в класацията на най-добрите спортисти в Казахстан.

2-ро място - Кайрат Ералиев (бокс): 7,3% от гласовете

27-годишният боксьор Кайрат Йералиев спечели златен медал на Световното първенство по бокс през 2017 г. в Хамбург, а също така спечели бронз на първенството на Азия в Ташкент в категория до 56 кг. След като победи американеца на финала, Кайрат Йералиев донесе първото злато за страната си на световното първенство.

Кайрат Ералиев

3-то място - Акжурек Танатаров (свободна борба): 3,7% от гласовете

Тримата на най-добрите спортисти на Република Казахстан са затворени от Акжурек Танаторов, който през 2017 г. успя да спечели златен медал на първенството на Азия и бронзов медал на Световното първенство в категория до 70 кг. Преди това спортистът беше награден с бронз на Олимпийските игри през 2012 г. Изненадващо е, че в нашия топ всички награди бяха взети от представители на бойните изкуства. Съвпадение? Едва ли.

АкжурекТанаторов

4-то място - Мейрамбек Айнагулов (гръко-римска борба): 3, 1% от гласовете

През август 2017 г. Мейрамбек стана вицешампион на света в категория до 59 кг (състезанията се проведоха в Париж). През май същата година гръко-римският боец спечели сребърния медал на азиатското състезание в Ню Делхи.

Казахстан спечели златото

Много експерти предричаха на спортиста безусловна победа на световното първенство в Париж. Оказа се обаче малко по-различно. Мейрамбек Айнагулов е млад и обещаващ борец. Затова е напълно възможно следващата година той да ни зарадва с големи победи.

5-то място - Алексей Луценко (пътно колоездене): 2,7% от гласовете

Казахският колоездач Алексей Луценко

Професионалният казахстански шосеен колоездач Алексей Луценко през изминалата година стана златен медалист от петия етап на Vuelta a España, шампионът на Азия в Бахрейн, а също така успя да вземе бронз в еднодневното състезание Dwars door Вландерен (Холандия) и завърши триумфално петия етап от Обиколката на Алмати (спечелен 4 пъти подред). Впечатляващият резултат на Алексей определено заслужава по-високо място. Но какво да правите, ако колоезденето не е достатъчно популярен спорт в Казахстан.

6-то място - Никита Панасенко (колоездна писта): 2,6% от гласовете

Никата Панасенко шосеен колоездач

Този малко известен казахстански колоездач успя да спечели два златни медала на велопистата за Световната купа. Никита Панасенко наистина впечатли феновете на Казахстан. Това се случи, когато той стратегически победи основния си конкурент - гръцкия колоездач Христос Воликакис - и стана златен медалист. Този човек е бъдещето на казахстанската велосипедна писта.

7-ми - Алберт Линдер (вдигане на тежести): 2,5% от гласовете

Алберт Линдер

Алберт Линдер е млад щангист от Казахстан, който постигна успех на азиатското първенство през 2017 г. (Ашхабад) в категория до 69 кг. През същата година спортистът спечели златен медал на Лятната универсиада в Тайпе. Основният му състезател беше севернокорейският атлет Ким Мюнг-хюк. Алберт обаче успя да го надиграе, използвайки само два от три възможни опита.